fot. PAP/Adam Warżawa

Prezydent złożył kwiaty przed bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej

Prezydent Andrzej Duda złożył dziś kwiaty przed bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej. Od godz. 11.00 w pobliskiej Sali BHP prezydent bierze udział w debacie dotyczącej zmian w konstytucji.

Prezydentowi towarzyszył wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Kwiaty przed bramą złożyli także m.in.: marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz szef „Solidarności” Piotr Duda.

W debacie organizowanej przez NSZZ „Solidarność”, oprócz głowy państwa, wezmą udział też m.in. marszałek Senatu, szef „Solidarności”, jej były przewodniczący Marian Krzaklewski, wiceszef Kancelarii Prezydenta, pełnomocnik prezydenta ds. referendum Paweł Mucha, a także eksperci.

Z inicjatywą przeprowadzenia referendum w sprawie zmian w konstytucji wyszedł prezydent Duda w czasie uroczystości w święto Konstytucji 3 maja. Powiedział wówczas, że chce, aby referendum odbyło się w przyszłym roku, gdy przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Według niego Polacy powinni móc wypowiedzieć się na temat obowiązującej od 20 lat konstytucji i określonego w niej modelu ustrojowego.

PAP/RIRM

drukuj