Prognoza pogody piątek i sobotę

Jak informuje IMGW, Europa północna będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę będzie kształtował rozległy wyż znad Atlantyku. Polska znajdzie się na skraju tego wyżu, w tej samej polarnomorskiej masie powietrza. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie szybko spadało.

W piątek na Wybrzeżu zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze kraju bezchmurnie i zachmurzenie małe, od północy przejściowo wzrastające do umiarkowanego. Temp. maks. od 7 do 10 st. na Wybrzeżu, od 10 do 12 st. na północy i w dolinach karpackich, od 14 do 16 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich.

W nocy z piątku na sobotę na zachodzie, północy i w centrum wzrost zachmurzenia do dużego i opady deszczu, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. od 2 do 5 st. na zachodzie, północy i w centrum, od 2 do -2 st. na pozostałym obszarze. Wiatr na południowym wschodzie słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany i dość silny, na zachodzie, północy i w centrum w porywach do 80 km/h, na Wybrzeżu dość silny i silny, okresami bardzo silny, w porywach do 90 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, na północy deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu, w górach przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. maks. od 4 do 6 st. na północy, od 9 do 11 st. na południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, na północy dość silny i silny, na wschodnim Wybrzeżu silny i bardzo silny, na południowym wschodzie w porywach do 60 km/h, na zachodzie i północy do 90 km/h, z kierunków północnych.

W Warszawie w piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, nad ranem możliwe opady deszczu. Temp. min. 3 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni. W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 7 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl