Prognoza pogody na 17 października

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały układy niskiego ciśnienia z ośrodkami nad Skandynawią, Morzem Czarnym i Oceanem Atlantyckim, jedynie południowo-zachodnie rejony kontynentu znajdą się w zasięgu płytkiego wyżu znad Francji. Polska będzie pod wpływem niżu znad Skandynawii, w polarnomorskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadało.

W czwartek na południowym wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze duże, postępujące od północnego zachodu na południowy wschód opady deszczu. Temp. maks. od 10 do 14 st. Wiatr na wschodzie i południu słaby, południowy i południowo-zachodni, na pozostałym obszarze umiarkowany, na zachodnim Wybrzeżu dość silny i porywisty, południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, w Tatrach śniegu. Temp. min. od 6 do 7 st. na krańcach wschodnich, od 9 do 11 st. na krańcach zachodnich. Wiatr na wschodzie umiarkowany, z kierunków południowych, na pozostałym obszarze umiarkowany i dość silny, na Wybrzeżu w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w czwartek po porannych mgłach zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem możliwe opady deszczu. Temp. maks. 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temp. min. 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temp. maks. 11 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

 

PAP/RIRM

drukuj