Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia pozostanie w zasięgu wyżu z centrum nad zachodnią Rosją. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Dziś tylko wschodnia połowa Polski pozostanie pod wpływem wyżu. Na zachodzie kraju pogodę zacznie kształtować zatoka niżu znad Wysp Brytyjskich. Nadal ze wschodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie, do województw zachodnich dotrze wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Dziś na zachodzie kraju zachmurzenie małe, stopniowo po południu lub wieczorem wzrastające do umiarkowanego i dużego, aż do wystąpienia burz i przelotnych opadów deszczu, lokalnie ulewy lub grad. Prognozowana suma opadu w rejonach burz do 20 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 26 do 30 st., chłodniej jedynie lokalnie nad morzem oraz w kotlinach karpackich, tam miejscami 24, 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, a na południu kraju porywisty, w porywach do 55 km/h, przeważnie południowo-wschodni. Podczas burz wiatr silny, w porywach do 80 km/h.

W nocy z piątku na sobotę w zachodniej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, a miejscami, głównie w województwach zachodnich, od dolnośląskiego poprzez lubuskie, wielkopolskie po zachodniopomorskie i zachodnią część pomorskiego, burze i przelotne opady deszczu. Burzom mogą towarzyszyć ulewy lub grad. Prognozowana suma opadu w rejonach burz do 30 mm, lokalnie nawet 40 mm. We wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna od 14 do 17 st., chłodniej na południowym wschodzie, miejscami 10, 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków południowych, na krańcach zachodnich skręcający na zachodni i północno-zachodni. Podczas burz wiatr silny, w porywach do 80 km/h.

Dziś w stolicy zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura minimalna 16 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się wahać.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl