Związkowcy TVP protestowali przeciwko nieudolności rządu PO-PSL

„Solidarność” Telewizji Polskiej po raz kolejny protestowała przeciwko restrukturyzacji telewizji publicznej. Podczas wczorajszej manifestacji związkowcy złożyli petycję, w której opisali dotychczasowe zaniedbania obecnego rządu. 

Protestujący przypomnieli m.in., że to sam premier Donald Tusk nawoływał obywateli do niepłacenia abonamentu, co jest jawnym złamaniem ustawy o radiofonii i telewizji.

Związkowcy obawiają się jednak, że petycja wzorem poprzednich nie zostanie rozpatrzona – akcentuje Jarosław Najmoła, przewodniczący Komisji Zakładowej „S” Telewizji.

To nie jest pierwsza petycja, która była kierowana do premiera (na 4 złożone petycje nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi). (…) Pozwoliliśmy sobie przekazać prezent premierowi od „Solidarności” telewizyjnej, czyli zegarek, na którym jest obraz kontrolny, a obok napis: „Najwyższy czas”. Mam nadzieję, że ten czas premier zrozumie tak, jak my, tzn., aby jak najszybciej opuścił miejsce, w którym się znajduje – powiedział Jarosław Najmoła.

Związkowcy TVP protestują przeciwko nieudolności rządu PO-PSL, który nie znowelizował ustawy o radiofonii i telewizji. Spowodowało to znaczne ograniczenia finansowania mediów publicznych, a w konsekwencji do outsourcingu pracowników.

Związkowcy nie zgadzają się również z decyzją zarządu TVP dotyczącą przeniesienia 400 etatowych pracowników do firmy LeasingTeam. Umowa ma zostać podpisana jeszcze w tym miesiącu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl