Ewa Kopacz ogłosiła nazwiska nowych ministrów

Premier Ewa Kopacz ogłosiła nazwiska nowych ministrów w rządzie koalicji PO – PSL. Stanowisko ministra zdrowia obejmie prof. Marian Zembala, zaś ministrem skarbu zostanie Andrzej Czerwiński. W rządzie znaleźli się również Adam Korol – nowy minister sportu oraz Marek Biernacki, który obejmie posadę koordynatora ds. służb specjalnych.

Jak tłumaczyła Ewa Kopacz, „Każda z tych osób (…) wie, co znaczy służba obywatelom; wie, co znaczy ciężka praca i wie, co znaczy znajomość problemów zwykłych ludzi”.

Prof. Marian Zembala to lekarz, kardiochirurg, były współpracownik św. p. Zbigniewa Religi. W 1997 roku jako pierwszy w Polsce wykonał transplantację pojedynczego płuca. Zembala jest również dyrektorem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Nowy szef resortu skarbu Andrzej Czerwiński to poseł Platformy Obywatelskiej oraz były prezydent Nowego Sącza. Nominację na stanowisko ministra sportu otrzymał Adam Korol – były wioślarz, złoty medalista olimpijski z Pekinu. Posadę koordynatora ds. służb specjalnych obejmie Marek Biernacki, który do września ubiegłego roku był szefem resortu sprawiedliwości.

Nazwiska ministrów wcześniej poznał prezydent. Premier spotkała się z Bronisławem Komorowskim w Belwederze wczesnym popołudniem. Rozmowa dotyczyła sytuacji w koalicji i zmian w rządzie.

Roszady w rządzie są wynikiem dymisji, do których doszło w związku z aferą taśmową. Nowych ministrów prezydent powoła jutro o godz. 10.00.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl