Beata Szydło: Nowy Jedwabny Szlak to ogromne możliwości i korzyści gospodarcze

Nowy Jedwabny Szlak to ogromne możliwości i korzyści gospodarcze oraz nasza wspólna droga do rozwoju – powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło, otwierając Międzynarodowe Forum Nowego Jedwabnego Szlaku 2016. Szefowa rządu dodała, że połączenie potencjałów Polski i Chin przyczyni się do budowania strefy stabilności i bezpieczeństwa pomiędzy Europą i Azją.

„Wierzę, że to spotkanie wyzwoli nową energię do budowania wspólnych wielkich projektów, które nie tylko wzmocnią więzy współpracy między naszymi krajami, ale również będą miały realny wpływ na wzmocnienie zrównoważonego, sprawiedliwego i wzajemnie korzystnego rozwoju naszych państw” – oznajmiła Beata Szydło.

Premier dodała, że zapoczątkowany przez rząd Rzeczpospolitej Polskiej Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju dodatkowo zwiększać będzie atrakcyjność Polski i jej znaczenie w ramach połączeń komunikacyjnych i handlowych między Europą i Azją.

Polska jako jedyny dotąd kraj z regionu Europy Środkowo-Wschodniej przystąpiła do azjatyckiego banku inwestycji infrastrukturalnych, którego aktywność może w istotny sposób wspierać realizację inicjatywy pasa szlaku.

„Liczne umowy, które zostały podpisane wcześniej w Pałacu Prezydenckim i porozumienia, które będą zawierane podczas dzisiejszego forum są kolejnym krokiem na rzecz praktycznej realizacji idei nowego jedwabnego szlaku” – mówiła szefowa rządu.

Beata Szydło przypomniała, że tak jak Chiny stanowiły fundament historycznego jedwabnego szklaku, tak Polska była centrum szlaków handlowych wiodących z południa na północ Europy, w tym szlaku bursztynowego, łączącego Morze Śródziemne z Morzem Bałtyckim.

„Połączenie potencjałów Polski i Chin oraz regionów, z których wyrastamy, przyczyni się również do budowania strefy stabilności i bezpieczeństwa pomiędzy Europą i Azją. Sięgamy w naszych planach bardzo daleko i będziemy je wraz z naszymi chińskimi partnerami konsekwentnie realizować „ – zaznaczyła premier Beata Szydło.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl