Nieoficjalnie: w środę po południu spotkanie kierownictwa PiS

W środę w godzinach popołudniowych odbędzie się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, jednym z tematów rozmów będzie rekonstrukcja rządu – dowiedziała się nieoficjalnie PAP w kierownictwie partii.

Spotkanie kierownictwa PiS w kwestii rekonstrukcji rządu planowane było na miniony piątek. Zostało jednak przełożone ze względu na stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki informował wówczas, że spotkanie takie odbędzie się w tym tygodniu.

W poniedziałek – jak poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek – premier Beata Szydło przedstawiła szefowi PiS plan rekonstrukcji rządu, która będzie miała charakter strukturalny. Rzecznik powiedział, że zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane i zaznaczył, że „zmiany personalne w składzie Rady Ministrów będą wynikiem zaproponowanych zmian strukturalnych”.

Dokonanie zmian w rządzie premier Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Powiedziała wtedy, że poinformuje o nich w ciągu kilkunastu dni.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek powiedziała w poniedziałek, że premier w rozmowie z prezesem PiS przedstawiła głównie zmiany dotyczące struktury rządu, w mniejszym stopniu zmiany personalne, a to oznacza, że z całą pewnością rekonstrukcję rządu trzeba przeprowadzić łącznie i będzie ona nieco odłożona w czasie.

PAP/RIRM

drukuj