Opinia nt. ustawy o policji przyjęta przez Komisję Wenecką

Komisja Wenecka przyjęła z poprawkami opinię ws. ustawy o policji w Polsce. Jej treść nie jest jeszcze znana, jednak – według informacji medialnych – w kilku punktach jest krytyczna. Nieoficjalnie wiadomo, że dokument liczy ok. 30 stron i w dużej części dotyczy artykułów 19 i 20 ustawy, czyli o dostępie do danych.

Uwzględnione w opinii poprawki zostały wypracowane wczoraj podczas wstępnego spotkania polskiej delegacji z przedstawicielami Komisji Weneckiej.

Wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński w rozmowie z naszym reporterem zaznaczył, że rząd ma swoją ocenę projektu.

– Jesteśmy państwem suwerennym. Nie jesteśmy marionetką lecz niezależnym podmiotem w teatrze europejskiej i międzynarodowej polityki i będziemy realizowali to, co jest dobre i potrzebne dla Polaków i państwa polskiego. Z opiniami będziemy się zapoznawać, będziemy o nich rozmawiać i dyskutować, ale mamy swoją ocenę i ta ocena jest dla nas najważniejsza – powiedział Jarosław Zieliński.

W obradach Komisji Weneckiej uczestniczy Wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Aleksander  Stępkowski.

Jeszcze przed ich rozpoczęciem zaznaczył, że projekt opinii ws. polskiej ustawy o policji jest bardziej powściągliwy niż wcześniejsza opinia innych ekspertów Komisji o noweli ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl