fot. PAP/Jacek Turczyk

Sejm odrzuca projekt ustawy SLD dot. związków partnerskich

Sejm nie wprowadził do porządku obrad, obecnego posiedzenia, projektu ustawy dotyczącego dewiacyjnych związków partnerskich.  Projekt złożył klub SLD.

Projekt przewidywał możliwość wspólnego rozliczania się z podatków, dziedziczenia po sobie oraz zabezpieczenia społecznego po zmarłym partnerze. Za wprowadzeniem tego punktu było 146 posłów, 215 było przeciwko, 24 osoby wstrzymały się od głosu.

Poseł Małgorzata Sadurska z PiS-u mówi, że jest to dobra decyzja, bo nie ma potrzeby, by Sejm zajmował się tą sprawą, szczególnie w roku św. Jana Pawła II. Ponadto – jak dodała poseł – ustawa jest sprzeczna z konstytucją.

– Państwo Polskie jest zobowiązane chronić rodzinę, małżeństwo, rodzicielstwo, natomiast ustawa o związkach partnerskich godzi w tę podstawową wartość, jaką jest rodzina, małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety, dlatego że mówi o związkach partnerskich homoseksualnych i heteroseksualnych. Na coś takiego absolutnie nie może być naszej zgody. Cieszę się, że Sejm nie wyraził zgody na procedowanie tego projektu. Trochę się obawiałam, dlatego że w ostatnich miesiącach PO pokazała, że jest partią lewicową. Mam nadzieję, że Sejm w tej kadencji już takimi projektami nie będzie się zajmował – powiedziała poseł Małgorzata Sadurska.    

Projekt wpłynął do Sejmu w styczniu 2013 roku.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj