.N, PSL i UED złożą w Sejmie projekt dotyczący tzw. aborcji autorstwa Komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”

W najbliższym tygodniu Nowoczesna, PSL i Unia Europejskich Demokratów złożą w Sejmie projekt dotyczący tzw. aborcji autorstwa Komitetu „Ratujmy Kobiety 2017” – zapowiedziała poseł .N Joanna Scheuring-Wielgus. To ukłon w stronę lewackich i feministycznych środowisk, które firmowały obywatelski projekt ustawy dopuszczający zabicie nienarodzonych dzieci do 12. tygodnia życia.

Na dalsze procedowanie projektu ustawy Komitetu „Ratujmy Kobiety 2017” nie zgodził się Sejm. Teraz Nowoczesna chce, aby był to projekt poselski. Posłowie tej partii nie mieli jednak wystarczającej liczby posłów popierających przepisy. Projekt poparła jedna poseł PSL Urszula Pasławska oraz trzech posłów UED.

Poseł PiS Wojciech Skurkiewicz uważa, że poprzez ten krok opozycja próbuje dziś odzyskać twarz przed swoimi wyborcami.

To jest rzecz absolutnie kontrowersyjna. Dziś totalna opozycja próbuje z tej niezręcznej sytuacji wyjść z twarzą, jednak wydaje się, że na to jest już stanowczo za późno. Nie ma w dzisiejszym parlamencie możliwości na dalsze dyskusje i jakiekolwiek ustępstwa w tym zakresie – zaznacza Wojciech Skurkiewicz.

Sejm odrzucił dwa tygodnie temu obywatelski projekt rozszerzający prawo do tzw. aborcji. Zabrakło wówczas 9 głosów. Troje posłów PO głosowało przeciw, a 29 posłów PO i 10 Nowoczesnej w ogóle nie brało udziału w głosowaniu.

Jednocześnie parlamentarzyści skierowali do dalszych prac w komisji projekt, którego celem jest wykreślenie z polskiego prawa tzw. przesłanki eugenicznej. Pod projektem podpisało się 830 tys. osób.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl