PiS: rząd zajmuje się wojną ideologiczną

Rząd Ewy Kopacz zajmuje się przede wszystkim wojną ideologiczną – podkreślają politycy PiS-u. Premier podsumowała wczoraj swoje pół roku na fotelu Prezesa Rady Ministrów.

Poseł Mariusz Błaszczak, szef Klubu Planetarnego PiS, stwierdził, że ten rząd kontynuuje kurs, jaki obrał jej poprzednik Donald Tusk. Dlatego, jak podkreśla, należy podsumować siedem lat, a nie jedynie pół roku.

Polityk zwrócił uwagę, że premier jako pierwszy sukces wymieniła przepchniecie przez parlament  tzw. konwencji antyprzemocowej.

– Przede wszystkim ten rząd odpowiada za bardzo wysokie bezrobocie szczególnie wśród ludzi młodych, którzy są wypychani z Polski za chlebem za granicę. Odpowiada za zapaść w Służbie Zdrowia. Jak pokazała NIK kolejki do lekarzy specjalistów są dłuższe z roku na rok, a rząd koalicji PO-PSL rzeczywiście zajmuje się sprawami drugo- czy trzeciorzędnymi, wojną ideologiczną oraz uderzeniem w nasza łacińską cywilizację i kulturę. To są cechy charakterystyczne koalicji PO-PSL rządu premier Ewy Kopacz – powiedział poseł Mariusz Błaszczak.

Waldemar Jaroszewicz z Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana mówi wprost – dla premier Ewy Kopacz najważniejsze są pieniądze, pieniądze dla firm, które przeprowadzają  in vitro i  firm produkujących tabletkę „dzień po”.

– To jest przykład na to, że nie tyle ważny jest rząd, ale osobowość i ona najwyraźniej wychodzi. Pokazuje to postawa. Kiedyś powiedziano, że szuka miejsca dla dziewczynki, aby dokonać aborcji, szuka miejsca dla dokonania tego zabójstwa. To jest pewnym powiedziałbym nawet nie sygnałem, ale symbolem jej postawy – powiedział Waldemar Jaroszewicz.

Ewa Kopacz jest premierem od 22 września ubiegłego roku.

RIRM

drukuj