Będziemy płacić za drogi krajowe? PiS żąda wyjaśnień

PiS chce wyjaśnień premiera Donalda Tuska w sprawie zamiaru wprowadzenia opłat za korzystanie z dróg krajowych. To kolejny pomysł PO zaraz po fotoradarach. 

Poseł z partii rządzącej Stanisław Żmijan, wiceszef sejmowej Komisji Infrastruktury informował, że rozważa wprowadzenie takich opłat dla aut osobowych. Poseł Marcin Mastalerek w interpelacji poselskiej zwrócił się w tej sprawie do premiera.

Zobacz Treść Interpelacji

Poseł największej partii opozycyjnej alarmuje, że PO może wprowadzić taki haracz w ekspresowym tempie.

– Jest to ze strony PO realna groźba, dlatego że mówi o tym wiceprzewodniczący Komisji Infrastruktury, czyli osoba odpowiedzialna w PO za transport i infrastrukturę. Po drugie istnieje już elektroniczny system, który można szybko przekształcić tak, aby obejmował również samochody osobowe, dlatego uważamy tą informację za realną groźbę. Platforma na gwałt próbuje łatać dziurę budżetową i niestety z wypowiedzi jej posłów wynika, że w najbliższym czasie mogą się wziąć za drogi krajowe – akcentował poseł Marcin Mastalerek.

Poseł przypomniał, że w Polsce jest ponad 19 tys. km dróg krajowych. Zwraca uwagę, że pomysł pojawia się także w momencie, kiedy likwidowane są polaczenia kolejowe, a drogi krajowe są jedynymi dzięki którym Polacy mogą przemieszczać się miedzy miastami.

RIRM

drukuj