Wyjazdowe posiedzenie rządu na Śląsku

Ewa Kopacz ma dziś ogłosić program dla Śląska. W Katowicach odbędzie się wyjazdowe posiedzenie rządu. Premier powiedziała, że program dla tego regionu był przygotowywany od kilku miesięcy. Ma jeden cel: „Śląsk ma być sercem przemysłowym Polski” – dodała.

Marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa poinformował wczoraj, że w programie rządu znajdzie się m.in. budowa odcinków dróg S1 i S69 oraz nowe rozwiązania dla przemysłu energochłonnego.

Senator Izabela Kloc z PiS-u zwraca uwagę, że przez osiem lat nie było widać pomysłu rządu PO-PSL na rozwój Śląska.

My mówiliśmy wielokrotnie o górnictwie, o pakiecie klimatycznym. Mówiliśmy, co rząd Ewy Kopacz zrobił. To on dopuścił do podjęcia decyzji w Komisji Europejskiej, w Unii Europejskiej dotyczącej chociażby dekarbonizacji. Dzisiaj nagle budzi się i chce to wszystko w jakiś sposób, te swoje niekorzystne działania, zniwelować, hasłem „Programu dla Śląska”. To jest po prostu za późno – zaznacza senator Izabela Kloc.

Pierwsza zapowiedź dotycząca przygotowania „Programu dla Śląska” padła na początku stycznia. Kontekstem były narastające protesty górników wobec założeń restrukturyzacji Kompanii Węglowej zagrożonej upadłością.

Spotkanie gabinetu Ewy Kopacz poprzedzi zapowiadaną przez PiS konwencję programową w stolicy Górnego Śląska. To spotkanie rozpocznie się w piątek. Weźmie w nim udział ponad 200 ekspertów. W niedzielę ma zostać zaprezentowana „Drużyna ekspertów”, która ma stanowić zaplecze doradcze Beaty Szydło, kandydatki PiS na premiera.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl