Kapica nowym szefem MSW?

Szef Służby Celnej Jacek Kapica ma zostać nowym szefem MSW – wynika z nieoficjalnych źródeł „Naszego Dziennika”.

Gazeta dowiedziała się, że premier Donald Tusk nie będzie dłużej bronił skompromitowanego ministra Bartłomieja Sienkiewicza. Szef MSW ma odejść z rządu po wakacjach. Wszystko dlatego, że koalicja PO-PSL do końca sierpnia ma wyjaśnić tzw. aferę taśmową. Na premiera ws. dymisji Sienkiewicza – według „Naszego Dziennika” – naciskało m.in. PSL.

Szef Służby Celnej Jacek Kapica ma duże szanse na objęcie stanowiska szefa MSW – napisał „Nasz Dziennik”, powołując się na wypowiedź anonimowego polityka PO.

Poseł Jarosław Zieliński przypomina, że o Kapicy głośno było również w czasie afery hazardowej, jednak ostatecznie nie usłyszał on żadnych zarzutów. Były wiceminister MSWiA zauważa, że ewentualna kandydatura Jacka Kapicy wskazuje na to, że PO ma coraz krótszą ławkę kadrową.

 – To jest osoba, która na pewno nie wniesie nowej jakości do resortu. Przypomnę aferę hazardową, ale także inne kwestie związane z jego fatalnym, nieudolnym kierowaniem Służbą Celną. Przypominam konflikty, jakie były w Służbie Celnej, protesty celników. Warto przypomnieć, że Jacek Kapica brał udział – mam wrażenie, że ten proces trwa nadal – w szykanowaniu związkowców Służby Celnej za to, że mieli odwagę wystąpić przeciwko patologiom. Za to odpowiedzialność bierze właśnie minister Kapica. Jeżeli według Donalda Tuska to jest najlepsza kandydatura na ministra spraw wewnętrznych to można tylko pogratulować – wskazał poseł Jarosław Zieliński.

Poseł negatywnie ocenił ewentualną kandydaturę Jacka Kapicy na szefa MSW. Jego wcześniejsze działania nie wskazują na to, że chciałby otworzyć nowy rozdział w ministerstwie. „Nasz Dziennik”, powołując się na wypowiedź polityka z PO napisał, że Kapica będzie człowiekiem z otoczenia premiera.

 

 

RIRM/Nasz Dziennik/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl