D. Tusk: 27 krajów UE przyjęło wytyczne w sprawie negocjacji z W. Brytanią

Unijna „27” przyjęła wytyczne dotyczące negocjacji w sprawie przyszłych stosunków między Unią Europejską a Wielką Brytanią – poinformował w piątek rano na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

W tym tygodniu UE i Wielka Brytania poczyniły znaczne postępy w rozmowach – porozumiały się w sprawie okresu przejściowego, praw obywateli i rozliczeń finansowych.

Dopracowania wymaga jeszcze porozumienie w kwestii granicy irlandzkiej. Piątkowa decyzja liderów UE daje zielone światło do przejścia do dalszej fazy negocjacji na temat przyszłych stosunków, głównie handlowych, po zakończeniu okresu przejściowego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl