fot. pixabay.com

IMGW ostrzega przed gęstą mgłą i marznącą mżawką

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek po południu ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstą mgłą ograniczającą widoczność w południowej Polsce. Alerty obowiązują w trzech województwach. W Wielkopolsce pojawi się też marznąca mżawka, która może powodować gołoledź.

Alerty pierwszego stopnia wydano dla powiatów w województwach: małopolskim, śląskim i świętokrzyskim. Na tych obszarach prognozuje się występowanie gęstej mgły, w zasięgu której widzialność może wynosić miejscami od 100 m do 200 m. IMGW ostrzega też przed marznącymi opadami mżawki powodującej gołoledź, które mogą wystąpić lokalnie w woj. wielkopolskim: w Poznaniu i powiecie poznańskim.

Również Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o pogarszających się lokalnie warunkach drogowych i apeluje do kierowców o ostrożność. GDDKiA podała, że mgły występują na terenie województw: podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego. Z kolei przelotne opady deszczu, śniegu z deszczem lub śniegu występują w woj. zachodniopomorskim.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl