Nad całą Polską ciepłe ale i deszczowe lato

Jak informuje IMGW, na północy Europy dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą słabe wyże.

Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z płytkimi niżami znad Skandynawii. Nad Polskę z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe, jedynie na północy napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie się wahać.

W środę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Lokalnie na północy, południowym-zachodzie i południowym-wschodzie przelotne opady deszczu. Na Pomorzu zachodnim wieczorem możliwe burze. Temp. maks. od 21, 24 st. na północy, około 28 st. w centrum, do 33 st. miejscami na południu i południowym-wschodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane lub duże, tylko na wschodzie kraju początkowo zachmurzenie małe. Przelotne opady deszczu i burze, przemieszczające się od zachodu kraju do centrum. Lokalnie burze gwałtowne, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 15 mm, a na południowym zachodzie do 30 mm. Temp. min. od 11 st. na Suwalszczyźnie i 12, 16 st. na północy do 18, 21 st. na południu. Wiatr słaby, południowo-wschodni, skręcający od zachodu kraju na kierunki zachodnie. Podczas burz porywy wiatru do 85 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl