Polska pozostanie na skraju niżu

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz wschodnia Europa znajdować się będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia.

Polska pozostanie na skraju niżu z ośrodkami nad zachodnią i centralną Europą. Na południowym zachodzie kraju pogodę będzie kształtował front okluzji. Północno-wschodnia część kraju pozostanie w chłodniejszym, polarno-kontynentalnym powietrzu, nad pozostałą część kraju z południa i południowego wschodu będzie napływać nieco cieplejsze i bardziej wilgotne, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i powoli będzie spadało.

We wtorek w kraju zachmurzenie duże. Rano na południu kraju lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Miejscami opady deszczu, lokalnie na północnym wschodzie i północy możliwy również deszcz ze śniegiem. Prognozowana wysokość opadów lokalnie w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim do 15 mm. Wysoko w Sudetach i Tatrach okresami opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w partiach szczytowych Tatr około 10 cm. Temp. maks. od 2 st. na północnym wschodzie, 6 st. w centrum do 8, 10 st. na południowym zachodzie i południu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, wschodni. Wysoko w Tatrach wiatr w porywach do 90 km/h, południowy.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, a na północy lokalnie możliwy także deszcz ze śniegiem. Na południu kraju miejscami mgła ograniczające widzialność do 200 m. Temp. min. od 1 st. na północnym wschodzie, 4 w centrum, do 6 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, w województwach zachodnich skręcający na północny i północno-wschodni, na wybrzeżu porywisty.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu kraju. Miejscami słabe opady deszczu, na północy rano możliwy deszcz ze śniegiem. Temp. maks. od 2 st. na północnym wschodzie, 7 st. w centrum do 10 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temp. maks. 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temp. min. 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W środę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temp. maks. 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

PAP

drukuj