fot. sxc.hu

Dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Skandynawia, Rosja oraz częściowo Europa południowa znajdą się w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże. Nad Polską rozbuduje się słaby klin wyżowy, tylko przez północną Polskę, z zachodu na wschód, będzie się przemieszczał mało aktywny i stopniowo rozmywający się front. Z zachodu napływać będzie nieco chłodniejsza, polarno-morska masa powietrza.

Dziś w naszym kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 st. na północy do 9 st. na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo na wschodzie i północy, a po południu na zachodzie zachmurzenie duże. Miejscami silne zamglenia ograniczające widzialność od 1000 m do 3000 m, a na południu lokalnie mgła z widzialnością od 200 m do 900 m. Temperatura minimalna od -3 st. miejscami na południu do 0 st. w centrum i do 3 st. na północnym zachodzie. W dolinach karpackich -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Przedgórzu Sudeckim rano porywisty, z kierunków południowych.

Dziś w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna wyniesie 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie się wahać.

RIRM/PAP

drukuj