fot. flickr.com

Chłodny front atmosferyczny nad Polską

Jak informuje IMGW, na zachodzie i w centrum Europy dominować będzie wyż znad Atlantyku, pozostały obszar kontynentu obejmą niże wraz z układami frontów atmosferycznych. Przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będzie zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym, związana z niżem znad północnej Skandynawii. Od zachodu rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku. Z zachodu napłynie chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wybrzeżu i południowym wschodzie okresami duże i tam miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. w kotlinach sudeckich i na wybrzeżu do 21 st. miejscami na wschodzie; chłodniej na Podhalu 15 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu i Pomorzu umiarkowany i porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże i tam gdzieniegdzie opady deszczu. Temperatura minimalna od 7 st. na Suwalszczyźnie i Kaszubach, około 10 st. miejscami w centrum, na zachodzie i południu kraju, do 13 st. nad morzem. Wiatr słaby, na wybrzeżu i Pomorzu umiarkowany, wschodni i południowy. W sobotę zachmurzenie całkowite i duże, gdzieniegdzie na wschodzie, wybrzeżu i Pomorzu większe przejaśnienia. Opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. do 22 st., ale lokalnie w strefie opadów deszczu chłodniej od 13 st. do 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się z przewagą kierunku południowego.

W Warszawie w piątek zachmurzenie początkowo duże, później przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna około 20 st. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, wschodni. W sobotę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr na ogół słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj