fot. pixabay.com

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, krańce zachodnie Europy będą pod wpływem wyżu z centrum nad Wschodnim Atlantykiem. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże wraz z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie w zasięgu niżu z centrum nad Danią. Z zachodu na wschód przemieści się układ frontów atmosferycznych. Front chłodny będzie poprzedzała strefa zbieżności. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie, w dzień od zachodu wypierane przez chłodniejszą masę powietrza napływającą za frontem chłodnym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 30 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. C, 24 st. C na północnym zachodzie i nad morzem do 28 st. C w centrum kraju i 31 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich i południowych. W czasie burz porywy do 90 km/h. W Sudetach wiatr do 70 km/h.

W nocy na wschodzie przeważnie zachmurzenie duże, w pozostałej części kraju zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, na wschodzie i krańcach południowych burze. W południowo-wschodniej połowie kraju prognozowana suma opadów do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Temperatura minimalna od 11 st. C, 12 st. C na północnym zachodzie, nad morzem i w dolinach górskich do 19 st. C na południowym wschodzie, w kotlinach sudeckich lokalnie 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i silny, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy do 80 km/h, nad morzem do 65 km/h, na zachodzie kraju do 55 km/h. W Sudetach wiatr do 70 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl