fot. pixabay.com

Pochmurny poniedziałek w całej Polsce

Jak podaje IMGW, Islandia i Wyspy Brytyjskie będą w zasięgu niżu, także wschodnie i południowo-wschodnie rejony Europy będą w zasięgu niżów znad Ukrainy i Bałkanów. Poza tym od Skandynawii przez Europę Centralną i Hiszpanię aż po Azory będzie rozciągał się układ wysokiego ciśnienia.

Niemal cała Polska będzie w zasięgu wyżu znad Skandynawii, jedynie wschodnie krańce kraju pozostaną pod wpływem niżu znad Ukrainy. Z północy będzie napływać bardzo chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa.

W poniedziałek na wschodzie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i okresami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim miejscami przelotne opady deszczu. W szczytowych partiach gór opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6 st. C, 8 st. C na północnym wschodzie, około 12 st. C w centrum, do 16 st. C na północnym zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat około 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie kraju oraz w górach okresami porywisty, z kierunków północnych.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Na krańcach wschodnich miejscami słabe opady deszczu, na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 3 st. C, 4 st. C miejscami na północnym wschodzie do 5 st. C, 7 st. C na pozostałym obszarze kraju, najcieplej nad morzem do 11 st. C; na Podhalu miejscami spadek temperatury do -1 st. C. Wiatr słaby, na wschodzie okresami umiarkowany, a w górach okresami porywisty, przeważnie północno-zachodni i północny. W Tatrach porywy wiatru do 65 km/h

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl