fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Ulicami Warszawy przeszedł Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny

„Tato – bądź, prowadź, chroń” to hasło Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny. Marsz był dziękczynieniem za beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – obrońcy życia ludzkiego oraz wartości małżeństwa i rodziny. Patronat nad wydarzeniem objęły TV Trwam i Radio Maryja.

Tysiące rodzin zebrało się na placu Zamkowym w Warszawie. W stolicy po raz szesnasty odbył się Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczne hasło to: „Tato – bądź, prowadź, chroń”. Jest apelem do ojców, aby potrafili być odpowiedzialni za swoje rodziny. Ojców na marszu nie zabrakło [czytaj więcej].

– Daje przykład dzieciom, jak się zachowywać, jak wyrażać szacunek dla żony – powiedział Łukasz, uczestnik Marszu dla Życia i Rodziny. 

– Nie można pozwolić, aby działo się co takiego, co się dzieje, mam na myśli aborcję – zaznaczył Tomasz, ojciec.

https://twitter.com/MonikaaaBilska/status/1439544267815460865

Ważne, aby w zabieganym dziś świecie ojcowie potrafili właściwie wybrać swoje priorytety – zaznaczył Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka.

– Tego, który ma prowadzić dziecko, ma prowadzić rodzinę, ma prowadzić społeczeństwo, kiedy prowadzi firmę, gdy jest w różnych władzach – podkreślił Mikołaj Pawlak.

Niestety różne inicjatywy społeczne i polityczne coraz częściej uderzają w rodzinę i małżeństwo – mówił Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

– W szczególności przez programy ideologiczne, przez eurokratów, którzy próbują nam narzucić nową definicję małżeństwa – powiedział Paweł Ozdoba.

https://twitter.com/PawelOzdoba/status/1439530536305893376

Prezes Centrum Życia i Rodziny wskazał, że Unia Europejska dąży do zalegalizowanie tzw. małżeństw homoseksualnych [więcej].  Przed marszem organizatorzy spotkali się prezydentem Andrzejem Dudą. Przedstawili mu postulaty związane z koniecznością obrony życia i rodziny. Według Lidii Sankowskiej-Grabczuk z Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego to od nas zależy czy w przyszłości będziemy mogli zakładać chrześcijańskie rodziny i wychowywać dzieci zgodnie z naszymi wartościami.

– To nie władza jest rzecznikiem prawa do życia, co już niestety widzieliśmy, ale każdy z nas, który tutaj przyszedł – zaznaczyła Lidia Sankowska-Grabczuk.

Organizatorzy marszu zbierają podpisy pod petycją o przeniesienie Dnia Ojca na 19 marca, czyli na uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

– Aby ta nasza siła została zauważona, była dostrzeżona i aby faktycznie w parlamencie ta uchwała została przyjęta – podkreślił Paweł Ozdoba.

W czasie XVI Marszu dla Życia i Rodziny będącego dziękczynieniem za beatyfikację ks. kard. Stefana Wyszyńskiego odtwarzano fragmenty jego wypowiedzi poświęcone wartości ludzkiego życia [więcej].

Uczestnicy pochodu przeszli do kościoła Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, gdzie odbyła się uroczysta Eucharystia. Homilię wygłosił ks. Dominik Chmielewski SDB, założyciel wspólnoty „Wojownicy Maryi”.

– Wiecie, kiedy Jezus mówił o Ojcu, mówił to z taką pasją, że apostołowie mówili, pokaż nam Ojca, to nam wystarczy – mówił ks. Dominik Chmielewski SDB.

Kapłan zaznaczył, że w czasie pandemii 3-krotnie wzrosła liczba rozwodów. To wynik zamykania kościołów i oddalania się małżonków od Eucharystii.

– Ponad 80 proc. młodych nie jest w stanie założyć trwałych związków małżeńskich, mają taką traumę z powodu rozwoju swoich rodziców. (…) Mnóstwo ludzi zdystansowało się od Eucharystii, od źródła miłości. To skąd mają mieć siłę, żeby kochać? – podkreślił założyciel wspólnoty „Wojownicy Maryi”.

Ks. Dominik Chmielewski SDB zaapelował do wiernych o codzienne uczestnictwo we Mszy świętej.

TV Trwam News

drukuj