fot. PAP/Paweł Supernak

Afera reprywatyzacyjna w Warszawie: Jakub R. opuścił areszt

Oskarżony w związku z aferą reprywatyzacyjną Jakub R. wyszedł z aresztu. Sąd przyjął poręczenie hipoteczne, zastosował zakaz opuszczania kraju i dozór policji wobec byłego wiceszefa stołecznego Biura Gospodarki Nieruchomościami.

Pod koniec stycznia 2017 r. Jakub R. został zatrzymany przez CBA w śledztwie dotyczącym reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie. Od lutego 2017 r. Jakub R. przebywał w areszcie. Były stołeczny urzędnik usłyszał w nim zarzuty m.in. przyjęcia ponad 30 mln zł, m.in. w związku z nieuczciwą reprywatyzacją działki na Placu Defilad, tuż przy Pałacu Kultury i Nauki. W lipcu Jakubowi R. przedstawiono dodatkowe zarzuty dotyczące prania pieniędzy. Natomiast jego matce prokuratura zarzuciła, że wspólnie i w porozumieniu z synem brała udział w oszustwie. Oskarżony wyszedł teraz na wolność. W piątek sąd przyjął poręczenie w formie hipoteki na nieruchomości. O przyjęciu poręczenia zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie, przy czym co do stosowania środków decydował także sąd apelacyjny, gdyż na pierwsze postanowienia były złożone zażalenia. W sądzie jest obecnie akt oskarżenia wobec Jakuba R. i teraz należy czekać na wyznaczenie pierwszej rozprawy – mówił jego obrońca, adwokat Artur Pietryka.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl