[TYLKO U NAS] F. Frąckowiak: Patryk Jaki zrobił już dla Warszawy znacznie więcej, niż Rafał Trzaskowski zakłada, że zrobi w przyszłości

Patryk Jaki dla Warszawy – jeszcze nie będąc samorządowcem w stolicy – zrobił już znacznie więcej, niż w ogóle zakłada Rafał Trzaskowski, że w przyszłości zrobi – podkreślił Filip Frąckowiak, radny m. st. Warszawy, podczas programu „Polski punkt widzenia”. Gość TV Trwam ocenił pomysły kandydata Platformy Obywatelskiej na zarządzanie stolicą.

Filip Frąckowiak wskazał, że Rafał Trzaskowski zaskakuje przede wszystkim planem na niebudowanie mostu i ograniczenie ruchu w Warszawie.

– Jest to polityka, która przede wszystkim prowadzi do utrudniania życia ludziom. Uderzy to nawet nie w osoby, które muszą z jakiegoś banalnego powodu przedostać się z punktu A do punktu B, ale przede wszystkim w ludzi, którzy pracują. Przecież muszą wjeżdżać ciężarówki, furgonetki, samochody dostawcze. Nawet nie mają teraz gdzie parkować, jest z tym ogromny problem. Tym najbardziej zaskoczył mnie pan Trzaskowski – mówił radny Warszawy.

Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta stolicy jest także przeciwny budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Uważa, że powinno się inwestować w lotnisko Chopina i Modlin. Zasłynął również wypowiedzią, w której stwierdził, że CPK nie jest potrzebny, gdyż obecnie powstaje lotnisko w Berlinie.

– Lotnisko Okęcie nie zniknie, ponieważ jest tam także lotnisko wojskowe. Może pełnić rolę lotniska strategicznego, używanego w specjalnych celach. Na pewno nie pozwala się ono rozwijać dalej stolicy (…). Właściwie dlaczego w odległości 600 km od Berlina – tak faworyzowanego przez pana Trzaskowskiego – nie miałoby powstać inne, duże lotnisko, centrum logistyczno-pasażerskie? Dlaczego nie miałaby powstać konkurencyjna jednostka? Może budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego jest ryzykiem, ale rząd premiera Morawieckiego patrzy na co najmniej dekadę do przodu – a jest to inwestycja rządowa, a nie samorządowa. Myślę, że te 600 km przed Berlinem sprawia, że to lotnisko jest tu potrzebne – zaznaczył Filip Frąckowiak.

Gość TV Trwam zwrócił uwagę, iż wystawienie kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy przez PO ma przede wszystkim wymiar pijarowy.

– Trzeba uczciwie oddać – mówią to nawet ludzie, którzy nie są wyborcami Prawa i Sprawiedliwości – że Patryk Jaki dla Warszawy, jeszcze nie będąc samorządowcem w stolicy, zrobił znacznie więcej, niż w ogóle zakłada Rafał Trzaskowski, że w przyszłości zrobi – podkreślił radny.

RIRM

drukuj