fot. twitter.com/PolskaPolicja

Warszawa: Narkotyki schował w przenośnej lodówce i słoikach

Policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleziono znaczne ilości mefedronu, marihuany i kilka tabletek ecstasy. Narkotyki były ukryte m.in. w przenośnej lodówce i w słoikach – powiedziała komisarz Marta Sulowska, rzeczniczka wolskich policjantów.

Rzecznik wolskich policjantów przekazała, że jakiś czas temu funkcjonariusze z wydziału kryminalnego otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na Woli 33-letni mężczyzna może mieć narkotyki. „Policjanci skontrolowali mieszkanie” – dodała.

„W trakcie przeszukania policjanci znaleźli w pokoju na szafkach słoiki z suszem roślinnym oraz torebki foliowe z zawartością białego proszku. W przenośnej lodówce ukryte były torebki z zawartością suszu roślinnego. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną do porcjowania narkotyków” – zrelacjonowała, dodając, że zabezpieczone substancje zostały przekazane do laboratorium.

„Po zważeniu i zbadaniu ich okazało się, że jest to ponad 400 gramów marihuany, ponad 33 gramy mefedronu i kilka sztuk tabletek ecstasy” – podała.

33-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

„Mężczyzna był wcześniej notowany za różne przestępstwa, w tym z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii” – powiedziała kom. Marta Sulowska.

Podejrzany usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowej.

Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

PAP

drukuj