fot. pixabay.com

Stołeczni policjanci zabezpieczyli prawie trzy miliony papierosów bez polskiej akcyzy

Stołeczni policjanci podczas dwóch ostatnich akcji zabezpieczyli prawie trzy miliony papierosów bez polskiej akcyzy. Do spraw funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby.

Do dwóch akcji policjantów ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą doszło w minionym tygodniu w Warszawie i w Aleksandrowie pod Legionowem.

Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji, nadkom. Sylwestra Marczaka, przekazał, że w Aleksandrowie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 58 i 59 lat.

„Jeden z nich najpierw wjechał na obserwowaną przez policjantów posesję skodą Octavią, po czym wraz ze znajdującym się na niej 58-latkiem zapakował do samochodu kartonowe pudła. W momencie, kiedy wyjeżdżał z posesji, został zatrzymany do kontroli. W jej trakcie policjanci znaleźli w samochodzie papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W związku z tym policjanci postanowili przeszukać również posesję, z której wyjeżdżał. W garażu znaleźli i zabezpieczyli papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy” – wyjaśnił nadkomisarz.

Do kolejnej akcji doszło na warszawskiej Ochocie, gdzie policjanci zatrzymali 47-letniego obywatela Armenii.

„Mężczyzna zajmował się handlem hurtowymi ilościami papierosów pochodzących z przemytu. Towar przechowywał w dwóch kontenerach na terenie placu magazynowego należącego do jednej z firm. Po przeszukaniu dwóch samochodów należących do 47-latka, a następnie obu kontenerów i mieszkania zajmowanego przez mężczyznę policjanci zabezpieczyli papierosy ze znakami akcyzy skarbowej Białorusi, Rosji i Mołdawii oraz nieopatrzonych żadnymi znakami akcyzy” – podkreślił rzecznik Komendanta Stołecznego Policji.

Funkcjonariusz wskazał, że „podczas wspomnianych działań policjanci zabezpieczyli niemalże trzy miliony papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku wyniosły ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych”.

Dodał, że zatrzymani w obu sprawach mężczyźni odpowiedzą przed sądem za przewożenie i przechowywanie papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, uchylanie się od obowiązku podatkowego oraz paserstwa celnego.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl