Lubuskie: Policja rozbiła grupę dilerów narkotykowych

Zielonogórscy policjanci rozbili grupę dilerów narkotykowych. Zarzuty handlu narkotykami usłyszały trzy osoby, które zostały tymczasowo aresztowane. Wg śledczych zajmowały się sprzedażą amfetaminy i marihuany, głównie w Zielonej Górze – poinformowała we wtorek rzecznik zielonogórskiej policji Małgorzata Stanisławska.

Na trop działającej w Zielonej Górze siatki dilerów wpadli policjanci z wydziału narkotykowego tamtejszej komendy miejskiej. Zatrzymania przeprowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze miały miejsce w ubiegłym tygodniu. W ręce policjantów wpadła 23-letnia kobieta i mężczyźni w wieku 31 i 25 lat.

„Na tym etapie ustaliliśmy, że są oni odpowiedzialni za wprowadzenie na rynek prawie dwóch kg narkotyków – amfetaminy i marihuany. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o umieszczeniu całej trójki w areszcie. Przestawione im zarzuty są zagrożone karą od dwóch do nawet 12 lat więzienia” – powiedziała Małgorzata Stanisławska.

Dodała, że z ustaleń śledztwa wynika, że podejrzani mogli handlować narkotykami m.in. w pobliżu zielonogórskich barów i klubów.

Do sprawy zatrzymano także 26-letnią kobietę i 20-letniego mężczyznę, którzy mieli powiązania z głównymi podejrzanymi. Obojgu przedstawiono zarzut posiadania narkotyków, a mężczyźnie dodatkowo posiadania przyrządów do przetwarzania środków odurzających. Grozi im teraz do trzech lat więzienia. Przed sądem będą odpowiadać z wolnej stopy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl