J. Kopcińska: Cieszymy się z wyniku wyborów, ale traktujemy to jako wielkie zobowiązanie

Cieszymy się z wyniku w wyborach samorządowych, ale traktujemy to jako wielkie zobowiązanie do pracy w nadchodzących miesiącach – powiedziała rzecznik rządu Joanna Kopcińska, komentując we wtorek sondażowe wyniki wyborów.

Według podanych w poniedziałek przed południem wyników sondażu Ipsos – tzw. late poll – w wyborach do sejmików wojewódzkich odnotowano 33 proc. dla PiS; 26,7 proc. – Koalicji Obywatelskiej; 13,6 – PSL; 6,6 proc. – SLD; 5,9 proc. – Kukiz’15; a 5,8 proc. dla Bezpartyjnych Samorządowców.

Dotychczas oficjalnie podano rozkład mandatów w dwóch sejmikach wojewódzkich. W sejmiku województwa opolskiego Koalicja Obywatelska zdobyła 13 mandatów, PiS – 10, Mniejszość Niemiecka – 5, a PSL – 2. Z kolei w sejmiku województwa podlaskiego, 16 mandatów uzyskał PiS, 9 Koalicja Obywatelska, a 5 PSL.

Rzecznik rządu została poproszona przez dziennikarzy w Sejmie o komentarz ws. sondaży late poll.

„To jest najlepszy wynik Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych” – odpowiedziała Joanna Kopcińska, zaznaczając, że wciąż nie dysponujemy oficjalnymi wynikami.

Dodała, że sondaże wskazują na sukces PiS.

„Cieszymy się z wyniku, ale traktujemy to jako wielkie zobowiązanie do pracy w nadchodzących miesiącach, mamy nadzieję w latach” – mówiła rzecznik rządu.

„To, że w kilku sejmikach Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić samodzielnie, to tylko i wyłącznie potwierdzenie dobrego programu, z którym szliśmy do wyborów, który wybrali Polacy i który przez ten czas został zrealizowany” – stwierdziła Joanna Kopcińska.

W tym kontekście wymieniła m.in. realizowane programy społeczne oraz stabilność finansową.

„Jesteśmy krajem stabilnym, atrakcyjnym dla inwestorów, krajem z dobrze rozwijającą się gospodarką i krajem, do którego, co nas bardzo cieszy, chcą wracać Polacy, ci Polacy, którzy kiedyś za chlebem wyjechali” – mówiła rzecznik rządu.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin powiedział we wtorek w Radiu Zet, że „w tej chwili już wiemy, że Prawo i Sprawiedliwość ma samodzielną większość w sejmikach pięciu województw, poza woj. podkarpackim również w małopolskim, świętokrzyskim, lubelskim i podlaskim”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl