Fot. P. Tracz / KPRM

J. Kopcińska o zawiadomieniach po publikacji „GW”: To kolejny atak na J. Kaczyńskiego

Nie ma cienia wątpliwości co do uczciwości prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego; nie ma podstaw do składania zawiadomień do prokuratury, to kolejny atak na przywódcę partii skutecznie zmieniającej Polskę – powiedziała w środę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

PO złożyła w środę zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego m.in. płatnej protekcji, powoływania się na wpływy oraz przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Zawiadomienie PO ma związek z wtorkową publikacją „Gazety Wyborczej”, która udostępniła stenogram nagrania rozmowy z lipca 2018 r. m.in. prezesa PiS z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, która dotyczy planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Posłowie PO we wtorek wezwali prezesa PiS do ujawnienia całego majątku, zapowiedzieli, że w związku z publikacją „GW”, złożą do prokuratury doniesienie.

„Działania PiS, działania Zjednoczonej Prawicy są odczuwane przez polskie rodziny, polskich emerytów, przedsiębiorców, to nie podoba się opozycji. I to jest kolejny atak na osobę pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, żeby przedstawić go inaczej niż wygląda to faktycznie. Prezes Jarosław Kaczyński jest człowiekiem przede wszystkim bardzo uprzejmym, grzecznym w stosunku do kobiet, osobą niesamowicie uczciwą” – powiedziała rzeczniczka rządu dziennikarzom.

Pytana o wnioski m.in. do prokuratury i PKW w związku z informacjami podanymi przez „GW”, Kopcińska podkreśliła, że Kaczyński jest „osobą publiczną, parlamentarzystą od wielu lat”.

„Składa stosowne dokumenty, oświadczenie majątkowe. Jest pod każdym względem, domyślam się, przez wiele osób, +prześwietlony+, jego oświadczenia majątkowe są jawne, nie widzę absolutnie żadnych podstaw do tego, żeby takie zawiadomienia kierować i traktuję to jako kolejną formę ataku politycznego na człowieka, który jest przywódcą partii, która skutecznie zmienia Polskę” – powiedziała rzeczniczka rządu.

Jak mówiła, „nie ma żadnego cienia wątpliwości” co do uczciwości prezesa PiS.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl