fot. PAP/EPA

Ks. R. Cyfka: Asia Bibi może osiąść w innym kraju, ale muzułmanie za takimi osobami wydają „list gończy”

Asia Bibi będzie mogła osiąść w każdym innym kraju. Wiemy jednak, że listy gończe za takimi osobami jak ona, czy za innymi dzisiaj chrześcijanami – a wcześniej muzułmanami, którzy wyrzekli się wiary w Mahometa – są wydawane i ci ludzie są ścigani – zaznaczył ks. Rafał Cyfka ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie w rozmowie z TV Trwam News.

Sąd Najwyższy Pakistanu podtrzymał wyrok uniewinniający Asię Bibi. Oddalił tym samym apelację islamistów, którzy domagali się wykonania kary śmierci.

W październiku ubiegłego roku Asia Bibi opuściła więzienie. Sąd Najwyższy w Pakistanie orzekł wtedy, że jest niewinna. Od tego momentu katoliczka musiała korzystać z ochrony pakistańskich władz. Wyrok wywołał wściekłość tysięcy muzułmańskich ekstremistów, którzy wyszli na ulice, niemal paraliżując kraj.

– Ekstremiści mają ogromny wpływ na to, co dzieje się w Pakistanie, ogromny też wpływ na rząd, na sądy, bo przecież nie byłoby tego apelacyjnego wyroku, gdyby nie naciski ekstremistów – mówił ks. Rafał Cyfka ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Mimo nacisków Sąd Najwyższy nie zmienił zdania.

– Sąd Najwyższy, zgodnie z konstytucją i prawem, i zgodnie z jego wcześniejszym orzeczeniem, odrzucił petycję weryfikacyjną – oznajmił Saiful Mulook, prawnik Asi Bibi.

Asia Bibi wraz z mężem przebywa w bezpiecznym miejscu. Znajduje się pod ścisłą ochroną. Jej dzieci otrzymały azyl w Kanadzie. Teraz i ona najprawdopodobniej opuści kraj.

– Będzie mogła osiąść w każdym innym kraju, jednak wiemy, że „listy gończe” za takimi osobami jak Asia Bibi, czy za innymi dzisiaj chrześcijanami – a wcześniej muzułmanami, którzy np. wyrzekli się wiary w Mahometa i przyjęli chrześcijaństwo – są wydawane i ci ludzie są ścigani – wskazał ks. Rafał Cyfka.

W całym Pakistanie chrześcijanie to nieco ponad 1,5 proc. społeczeństwa. Wielu z nich wciąż ginie za wiarę. Najczęściej przez samosądy, co odbywa się przy bierności władz.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl