Asia Bibi – prześladowana za wiarę

W pakistańskim Sądzie Najwyższym ma się dziś odbyć rozprawa w związku ze skazaniem na śmierć Asii Bibi. Katoliczka jest oskarżona o obrazę Mahometa. O wsparcie i modlitwę w jej intencji apelują bliscy kobiety.

W 2010 roku sąd skazał Asię Bibi na karę śmierci – jak to napisano w akcie oskarżenia – za obrazę proroka Mahometa. Wszystkie instancje sądownicze, w tym Trybunał Apelacyjny w Lahur, działając pod naciskiem radykalnych grup islamskich, podtrzymały ten wyrok. Teraz sprawą zajmie się Sąd Najwyższy.

Z apelem o modlitwę – również do naszego kraju – zgłosili się bliscy Asii Bibi.

– Otrzymałam wiadomość od rodziny Asii Bibi z prośbą o to, żeby jak najwięcej ludzi na całym świecie włączyło się w modlitwę o uwolnienie tej pakistańskiej dzielnej chrześcijanki i żeby jak najwięcej osób włączyło się w różne międzynarodowe akcje wspierania Asii Bibi – powiedziała Magdalena Korzekwa, dyrektor polskiej platformy CitizenGO.

Jedną z takich form wsparcia jest petycja do Sądu Najwyższego w Pakistanie o rzetelny proces i natychmiastowe uwolnienie Asii Bibi. Wniosek można znaleźć na stronie www.citizengo.org.

Wsparcie jest potrzebne, aby pokryć koszty tego procesu i obrońców. Istnieje możliwość bezpośredniego wsparcia Asii Bibi i jej rodziny, prawników którzy pomagają rodzinie poprzez stronę www.asiabibi.org. Tam jest specjalna zakładka, przez którą można złożyć taką darowiznę – dodała Magdalena Korzekwa.

W ostatnich miesiącach stan zdrowia Asii Bibi znacznie się pogorszył. Pojawiło się podejrzenie, że ktoś próbuje otruć kobietę w więzieniu. Dzisiejsza rozprawa daje nową nadzieję na uwolnienie katoliczki.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl