Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowane

Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią na świecie. Z raportu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie wynika, że prześladowania i formy dyskryminacji wyznawców Chrystusa nasilają się.

Raport pokazuje, że wolność religijna jest zagrożona w prawie 60 proc. krajów na świecie. 200 mln  jest brutalnie prześladowanych, a 350 mln chrześcijan poddawanych jest różnym formom dyskryminacji.

Zauważono również wzrost nietolerancji religijnej i „agresywny ateizm” w Europie Zachodniej. Sytuacja prześladowanych chrześcijan dotyczy całego Bliskiego Wschodu, a także krajów Afryki – powiedział ks. dr Waldemar Cisło dyrektor polskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

– Monitorowaliśmy 196 krajów. W większości krajów dramatyczna sytuacja prześladowanych chrześcijan nie uległa zmianie – uległa wręcz pogorszeniu. Ojciec Święty potwierdził to, co podajemy w raporcie. Nigeria, Irak, Syria, Państwo Islamskie – to ciągle rosnące zagrożenia. To jest ten problem, z którym świat nie umie sobie poradzić. Przypomnijmy sobie aktywność Ojca Świętego z ostatnich dni – listy do chrześcijan na Bliskim Wschodzie i jego prośba, aby interesować się tym, że dziś przez islamski radykalizm chrześcijanie pozostają bez domów, bez środków do życia. To, co nas niepokoi, to fakt, że światem politycznym organizacji międzynarodowych jest bezskuteczna walka z Państwem Islamskim. Nie widzimy perspektywy, zaangażowania, które dawałoby realny efekt – podkreślił ks. dr Waldemar Cisło.

Ks. dr Waldemar Cisło dodał, że aby pomóc trzeba kierować się metodą trzech kroków: Mówić, być głosem tych, którzy go nie posiadają – chodzi o zaangażowanie mediów i różnych organizacji. Drugi krok to modlitwa w intencji prześladowanych chrześcijan. Ważna jest także pomoc materialna.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl