fot. flickr.com

II niedziela Wielkiego Postu „Ad Gentes”

W II niedzielę Wielkiego Postu „ad gentes” przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Hasło: „Z misjonarzami głośmy pojednanie” zwraca uwagę na posługę misjonarzy w krajach, gdzie trwają konflikty zbrojne, walki plemienne oraz prześladowania mniejszości religijnych.

Misjonarze są obecni wśród cierpiących z powodu wojen i rzezi. Udzielają pomocy humanitarnej uchodźcom, opiekują się sierotami, starszymi i niepełnosprawnymi. Ich misja polega na godzeniu zwaśnionych stron, odbudowywaniu wzajemnego zaufania i umacniania dialogu. Misjonarze niosą ewangeliczne orędzie przebaczenia. Często płacą najwyższą cenę za posługę pojednania. Są z tymi, którzy cierpią upominając się o poszanowanie ich praw.

–   Niedziela misyjna przypomina, że wszyscy w Kościele jesteśmy „uczniami-misjonarzami”. To powszechne powołanie misyjne jest zakorzenione w tajemnicy chrztu i bierzmowania – mówi bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Nie wszyscy mogą wyjechać do krajów misyjnych, by tam głosić Ewangelię. Wszyscy natomiast mogą stać się współpracownikami misjonarzy. Misyjne dzieła potrzebują zaplecza duchowego i finansowego. Zapleczem duchowym jest przede wszystkim modlitwa oraz cierpienie, ofiarowane w intencji misji. – Misjonarze pomagają ubogim, wspierają chorych, więźniów i starców. Potrzebują oni naszej pomocy. Niech wyrazem solidarności z nimi będzie wytrwała modlitwa. Chorzy i starsi upraszają Boże błogosławieństwo dla posługi misyjnej ofiarowując swe cierpienia, trudy oraz niedostatki w intencji misji. Dzieci i młodzież pomagają misjonarzom włączając się w działalność parafialnych grup misyjnych.

Oprócz pomocy modlitewnej misje potrzebują naszego finansowego wsparcia. Pomóżmy misjonarzom przekazując dziś ofiarę do puszek. Dołączmy do grona Darczyńców misji poprzez ofiary na konto Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, a także wysyłając sms-a na numer 72032. Poprzez naszą hojność stajemy się współpracownikami misjonarzy – zachęca ks. bp Jerzy Mazur.

Komunikat na II Niedzielę Wielkiego Postu „Ad Gentes” [CZYTAJ]

plakat Ad Gentes 2015.cdr

Dzieło Pomocy „Ad Gentes”

drukuj