fot. M.Borawski/Nasz Dziennik

Satanistyczny koncert w Świdnicy. Ks. bp Dec prosi o modlitwę

Ks. bp Ignacy Dec prosi o modlitwę w związku z dzisiejszym koncertem satanistycznego, deathmetalowego zespołu Vader w Świdnicy. Występ odbędzie się w czasie, gdy przeżywamy Wielki Post.

„Wobec tego wydarzenia, którego bluźniercze przesłanie jest wymierzone w wierzących w Chrystusa, a także niesie zagrożenie w wymiarze duchowym, nie możemy pozostać bierni” – napisał w komunikacie ordynariusz świdnicki. [więcej]

Ks. bp Ignacy Dec, kierując się troską o duchowe bezpieczeństwo miasta i jego mieszkańców, zachęcił ich do modlitwy oraz postu w intencji uczestników koncertu – mówi rzecznik diecezji świdnickiej, ks. Daniel Marcinkiewicz.

– Jak wspomniał Ksiądz Biskup, Pan Jezus zwyciężył szatana na drzewie Krzyża, ale ten, poprzez różne sytuacje, chce jednak zagościć w naszym codziennym życiu. W związku z tym, aby przestrzec się przed takimi sytuacjami, warto poprzez post i modlitwę wypraszać potrzebne łaski na wszystkich, którzy otwierają się na zło. Dlatego tym bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy, aby w tym czasie i w tym momencie ogarnąć modlitwą tych wszystkich, którzy oddalili się od Kościoła, od Pana Boga, by wrócili na drogę Bożych przykazań – powiedział ks. Daniel Marcinkiewicz, rzecznik diecezji świdnickiej.

Wspólne czuwanie modlitewne odbędzie się o godz. 19.00 w kościele pw. św. Krzyża w Świdnicy. Rozpocznie je Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową oraz litanią do św. Michała Archanioła.

Następnie o godz. 20.00 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca. Czuwanie zakończy się Apelem Jasnogórskim.

RIRM

drukuj