16. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa

Dziś rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Jest to szczególny czas modlitwy o bezpieczeństwo na polskich drogach, a także okazja do tego, by wesprzeć polskich misjonarzy.

W dniach 19-29 lipca pod hasłem „Niesiemy Chrystusa na peryferie świata” obchodzony będzie już po raz szesnasty Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Częścią jego obchodów jest „Akcja św. Krzysztof – 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy”. Jest to apel, z którym MIVA Polska zwraca się do Kierowców i użytkowników pojazdów mechanicznych, aby jeździli ostrożnie i bezpiecznie, a w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże złożyli 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy i misjonarek.

Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa to również wyraz wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże  oraz apel o mądre użytkowanie pojazdów mechanicznych przez kierowców, nawołujące do ostrożnej i bezpiecznej jazdy.

Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa obchodzony jest z inicjatywy MIVA Polska, która działa przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji i niesie pomoc polskim misjonarzom.

***

Program obchodów XVI Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa z udziałem MIVA Polska:

Niedziela, 19 lipca 2015

Miński Mazowiecki – Parafia św. Antoniego, ul. Stefana Kard. Wyszyńskiego 54.

Inauguracja XVI Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa – dziękczynienie za 15 lat MIVA Polska i modlitwa w intencji wszystkich kierowców:

W programie niedzieli:

Godz. 12.30 – uroczysta Msza św. w intencji wszystkich kierowców i dobroczyńców MIVA Polska z podziękowaniem za 15 lat istnienia i działalności MIVA Polska. Przewodniczy Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. Marian Midura; homilię wygłosi dyrektor MIVA Polska, ks. Jerzy Kraśnicki.

– błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św.;

– wystawa misyjna MIVA Polska: Z Ewangelią w drogę na krańce świata;

– stoiska misyjne na placu przykościelnym;

– prezentacja Wielkiej Księgi Wdzięczności misjonarzy;

– wręczenie Złotej Kierownicy św. Krzysztofa – dorocznej nagrody MIVA Polska i Krajowego Duszpasterstwa Kierowców:

Msze święte z poświęceniem pojazdów i błogosławieństwem kierowców w porządku niedzielnym parafii (7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30; 18.00) i akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km na pojazdy misyjne oraz promocja Dekalogu Kierowcy. We Mszy św. wezmą udział misjonarze, kierowcy rajdowi, policjanci z KG z WPiRD.

Poniedziałek, 20 lipca 2015

Dzień Bezpiecznego Kierowcy – Olsztyn

10-12.00 – happening Dzień bez mandatu z udziałem Policji WRD i Służby Celnej WZP.

Wtorek, 21 lipca 2015

Msza św. za zmarłych Przyjaciół i ofiarodawców MIVA Polska – kaplica CFM, g. 18.00

Wspominamy szczególnie tych, którzy w ciągu ostatniego roku odeszli do wieczności.

Sobota, 25 lipca 2015

Białystok – Dzień Bezpiecznego Kierowcy – Wspomnienie św. Krzysztofa-Patrona Kierowców

10-12.00 – happening Dzień bez mandatu z udziałem Policji WRD i Służby Celnej WZP;

18.00 – Msza św. w intencji wszystkich kierowców i podróżujących z udziałem Krajowego Duszpasterza Kierowców – parafia św. Krzysztofa, Białystok – Zawady,

Niedziela, 26 lipca 2015

Tychy – Parafia św. Krzysztofa – Misyjny Festyn św. Krzysztofa z udziałem MIVA Polska i zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa

W  programie:

11.30 – Msza św. odpustowa ku czci św. Krzysztofa z poświęceniem samochodów;

15.00 – Msza św. z poświęceniem rowerów i motocykli;

16.15 – Parada rowerów i motocykli na Plac „Pod Żyrafą”, ul. Edukacji (Park Miejski)

16.45 -19.30 – Piknik Rodzinny w Parku Miejskim „Pod Żyrafą” (m.in. Kiermasz Misyjny, domowe ciasta, pokaz sprawności i sprzętu Straży Pożarnej, Policji, Kurs Pierwszej Pomocy na drodze, Ambulans Krwiodawczy, koncerty).

Podczas wszystkich Mszy św. w programie niedzielnym parafii (7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 15.00; 17.00; 21.00) modlitwa za kierowców oraz akcja św. Krzysztof 1 grosz za 1 km z promocją Dekalogu Kierowców MIVA Polska.

Podczas Festynu prowadzona będzie kwesta na środki transportu dla misjonarzy, a także na organizację ŚDM 2016.

miva.pl/RIRmisj

drukuj