Pomagajmy misjonarzom w Roku Wiary

Po raz ósmy w Kościele polskim obchodzimy Niedzielę „Ad Gentes”, w tym roku pod hasłem „Pomagajmy misjonarzom w Roku Wiary”. Wierni w całym kraju modlą się dziś w intencji misji i misjonarzy, a chorzy zachęcani są do ofiarowania swojego cierpienia w intencjach misyjnych.

W parafiach działalność misyjną można wspierać także materialnie poprzez złożenie ofiar do specjalnych puszek.

Obecnie w niemal stu krajach pracuje 2170 polskich misjonarek i misjonarzy. Jednak, poprzez modlitwę ofiarę lub post, w działalność misyjną może włączyć się każdy człowiek – zachęca do tego dzisiejsza akcja modlitewna.

Ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji powiedział, że celem Roku Wiary jest m.in. to, by odzyskać radość, która płynie z wiary i entuzjazm z jej przekazywania. Ks. bp Mazur dodaje, że radością powinniśmy się dzielić, pomagać innym, a to wypływa z wiary. Im mocniejsza, głębsza wiara, tym większe także zaangażowanie w całą działalność misyjną Kościoła.

Ks. Jarosław Buchowiecki, dyrektor dzieła pomocy Ad Gentes, które koordynuje dzisiejszą akcję modlitwy, postu i solidarności dla misji dodał, że Ad Gentes realizuje swoje projekty w czterech kategoriach: ogólno-ewangelizacyjnej, charytatywnej, medycznej i edukacyjnej. To dzieło pomocy jest narzędziem Komisji KEP ds. Misji, dzięki któremu polskim misjonarzom dostarczana jest pomoc materialna.

KEP/RIRM

 Zobacz galerie zdjęć z Ugandy i Kamerunu

drukuj