fot. twitter.com/EpiskopatNews

„Powołanie utkane na miarę” – projekt pomocy dla kleryków z krajów misyjnych

Już dziś, w Niedzielę Dobrego Pasterza, rusza projekt pomocy dla kleryków z krajów misyjnych pod hasłem: „Powołanie utkane na miarę”. Jest to dzieło przygotowane przez Zgromadzenie Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza i  Papieskie Dzieła Misyjne.

„Sąsiedztwo Papieskich Dzieł Misyjnych i klasztoru Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza zaowocowało tym, że chcemy wspólnie promować współpracę na rzecz misji. Siostry powołane są do tego, aby ukazywać piękno Eucharystii, kapłaństwa i liturgii. PDM organizują pomoc duchową i materialną dla młodych Kościołów na misjach, szczególnie dla kleryków misyjnych” – wyjaśnia ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM w Polsce.

„Każde powołanie, szczególnie kapłańskie, jest bliskie naszym sercom i otaczamy je troską zarówno duchową, jak i materialną. Włączając się we współpracę z Papieskimi Dziełami Misyjnymi, pragniemy dać wyraz naszemu misyjnemu zaangażowaniu w dzieło Kościoła i przybliżyć możliwość realizacji powołania tym, którzy usłyszeli w sercu wezwanie Boże. Bo przecież dla Królestwa Bożego nie ma granic ani odległości nie do pokonania. W pełnym miłości Sercu Jezusa Mistrza wszyscy jesteśmy sobie bliscy i wzajemnie za siebie odpowiedzialni” – dodaje s. Beata Kozłowska PDDM.

Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza i  Papieskie Dzieła Misyjne zajmują się szyciem szat liturgicznych, sutann, kapłańskich koszul i komż, ale przede wszystkim siostry modlą się i tą modlitwą obejmują tych,  dla których szykują właśnie szaty liturgiczne.

„Nasz założyciel, bł. Jakub Alberione, zawsze łączył działalność z modlitwą. Według niego tylko wtedy to, co robimy, można nazwać apostolstwem, czyli dawaniem Jezusa światu” – dodaje s. Aleksandra Szyborska PDDM.

I dlatego siostry postanowiły, że przez rok, od Świtowego Dnia Modlitw o Powołania, będą przekazywać 1% zysku ze sprzedaży koszul kapłańskich i komż na formację kleryków z Madagaskaru i Peru. Hasło projektu pomocy idealnie wpisuje się w posługę całego Zgromadzenia. Natomiast Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce na stałe wspierają dwa seminaria na misjach – Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne św. Jana Marii Vianneya w diecezji Moramanga na Madagaskarze oraz Wyższe Seminarium Duchowne św. Augustyna w Wikariacie Apostolskim Iquitos w Peru.

KEP/radiomaryja.pl

drukuj