Atak na kościół w Kenii. Zginęły dwie osoby

Dwóch zamaskowanych napastników zaatakowało dzisiaj wiernych modlących się w kościele w okolicach Mombasy. Z informacji świadków wynika, że w ataku zginęły dwie osoby, a kilka zostało rannych.

– Dwie zamaskowane osoby weszły do kościoła i zaczęły do nas strzelać – relacjonował Agencji Reutera świadek ataku.

Świadkowie podkreślali, że przed ostrzelaniem zgromadzonych w kościele ludzi napastnicy wykrzykiwali w obcym języku. Na razie jednak nie wiadomo, kto odpowiada za ten atak. Nieoficjalnie winą za ten akt terroru obarcza się kenijskich sympatyków islamistycznej organizacji Al-Szabab, którzy odpowiadali za poprzednie tego typu zamachy.

Al-Szabab to grupa radykalnej milicji islamskiej powiązana z Al-Kaida. Terroryści operują głównie na terenie Somalii. W sierpniu 2011 roku siły Unii Afrykańskiej zmusiły Al-Szabab do wycofania się ze stolicy tego państwa, Mogadiszu, jednak islamiści nadal kontrolują znaczne obszary w środkowej i południowej części kraju.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl