Życie Asi Bibii zagrożone

Rosną obawy o życie pakistańskiej katoliczki Asi Bibii – alarmuje Radio Watykańskie. Raporty służby bezpieczeństwa mówią o planowanym na nią zamachu ze strony islamskich fundamentalistów.

Asia Bibi w 2010 roku została jako pierwsza kobieta w Pakistanie skazana na karę śmierci przez powieszenie za rzekome bluźnierstwo przeciw Mahometowi.

W obronie katoliczki, matki pięciorga dzieci stanął Salaman Tasir, gubernator stanu Pendżab. Wkrótce po tym mężczyzna został zamordowany. Ponad tydzień temu powieszono jego zabójcę Mumtaza Qadriego. Dzień po tej egzekucji mufti z Islamabadu zaoferował 50 mln pakistańskich rupii czyli ok. 430 tys. euro za zabicie Asi Bibii.

W dniu egzekucji Qadriego islamiści wyszli na ulice wielu miast Pakistanu protestując przeciwko straceniu – w ich opinii – bohatera narodowego. Domagano się od władz wystawienia mu pomnika. W obawie przed zamachami wzmocniono ochronę wokół kościołów w całym kraju. Dodatkową ochronę otrzymała też Asia Bibii. Pakistański Sąd Najwyższy nakazał ponowne zbadanie jej sprawy. Katoliczka mogłaby opuścić więzienie, jednak nie może opuszczać kraju. Oskarżona wraz z rodziną podjęła decyzję, że do czasu rozprawy pozostanie w więziennej celi. W przeciwnym razie czekałby ją samosąd.

Radio Watykańskie/RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl