Więziona Asia Bibi prosi o modlitwę

Pakistańska katoliczka Asia Bibi spędzi szóste Święta Bożego Narodzenia w więzieniu, a piąte w celi śmierci. Kobieta prosi Ojca Świętego i wszystkich chrześcijan, aby pamiętali o niej w modlitwie. Pakistańska katoliczka przyznaje, że pocieszeniem i światłem jest dla niej Pismo Święte.

Asia Bibii ma 44 lata, jest matką pięciorga dzieci. W 2010 roku skazano ją na śmierć za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. W październiku po raz kolejny odrzucono jej apelację. Teraz wyrok może cofnąć jedynie Sąd Najwyższy.

Asia Bibi przygotowuje się do szóstego Bożego Narodzenia w więzieniu.

„Mocno wierzę, że wasza modlitwa może mi pomóc, bym pewnego dnia znów mogła się cieszyć cennym darem wolności” – powiedziała Asia w wywiadzie dla portalu Vatican Insider.

Pakistańska katoliczka udzieliła go za pośrednictwem fundacji, która udziela jej pomocy prawnej oraz wspiera jej rodzinę. Asia Bibi liczy na cud. W wywiadzie przypomina los św. Piotra, którego Anioł wyprowadził z więzienia w Jerozolimie.

„Wierzę, że Jezus Chrystus swą potężną ręką przywróci mi wolność” – mówi pakistańska katoliczka, przyznając, że w tym przedświątecznym okresie bardzo tęskni za rodziną.

 

 

TV Trwam News

drukuj