fot. flickr.com

W Pakistanie porwano dziennikarza, stronnika byłego premiera Imrana Khana

Dziennikarz telewizyjny Sami Abrahim został zatrzymany przez nieznanych sprawców i wywieziony w nieznanym kierunku – poinformowała policja, rodzina i pracodawca. To już drugi pakistański dziennikarz, który zniknął w ciągu ostatnich dwóch tygodni – podkreśliła agencja AP.

Sami Abrahim, pracujący dla telewizji BOL, publicznie krytykował urzędującego premiera Shahbaza Sharifa i był uznawany za zdecydowanego stronnika byłego premiera Imrana Khana.

Dwa tygodnie wcześniej niespodziewanie zniknął inny telewizyjny dziennikarz – Imran Raz. On również był stronnikiem poprzedniego lidera i on też zaginął bez śladu. Pakistańska policja zapewnia, że go nie zatrzymała.

Organizacja „Reporterzy bez Granic” wydała oświadczenie, w którym domaga się od rządu w Islamabadzie, by zapewnił „przestrzeganie prawa i natychmiast ujawnił, gdzie i w jakich okolicznościach jest przetrzymywany”.

Środowisko pakistańskich dziennikarzy żąda z kolei wykrycia osób stojących za zabójstwem prezentera telewizyjnego Arshada Sharifa. W październiku ubiegłego roku mieszkający w Kenii, Arshad Sharif, który opuścił Pakistan z przyczyn politycznych, zginął z rąk lokalnej policji. Jego samochód został ostrzelany, kiedy nie zatrzymał się na punkcie kontrolnym w pobliżu Nairobi. Jak oświadczyła kenijska policja, była to pomyłka – samochód został ostrzelany, bo podobnym miał poruszać się porywacz dziecka.

W ubiegłym miesiącu w Pakistanie doszło do gwałtownych zamieszek, kiedy aresztowano byłego premiera pod zarzutem korupcji. Demonstranci ścierali się z policją w wielu miastach, wielu zostało zatrzymanych i rannych.

Od czasu obalenia rządu Imrana Khana przez parlament wszczęto wobec byłego premiera ponad 100 różnych postępowań sądowych. Jeśli lider ugrupowania PTI zostanie skazany, nie będzie mógł sprawować funkcji publicznych. Jesienią 2023 roku w Pakistanie mają się odbyć wybory parlamentarne.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl