Projekt rezolucji ws. pomocy dla uchodźców chrześcijańskich

Komisja Wolności Praw Obywatelskich w PE złożyła projekt rezolucji ws. potrzeby szczególnej pomocy dla uchodźców chrześcijańskich. Projekt opisuje m.in. tragiczne sytuacje chrześcijan na trasach ucieczek, w obozach dla uchodźców w Europie i w Goeteborgu.

Rezolucja zwraca uwagę na ten wymiar rzeczywistości, której UE nie chce widzieć – mówił na konferencji w Sejmie europoseł PiS Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczypospolitej.

– Chrześcijanie są bardzo często prześladowani, tak jak w zatoce sycylijskiej, gdzie kilkunastu z nich wrzucono do morza i utopiono, dlatego, że się modlili. Są prześladowani, tak jak w Goeteborgu, gdzie miejscowa wspólnota asyryjskich chrześcijan była prześladowana  w sposób charakterystyczny dla ISIS – zastraszanie, dręczenie itd. Są często prześladowani w obozach dla uchodźców. Ci ludzie potrzebują jak najszybszej pomocy. Ta rezolucja przypomina te fakty, wzywa władze UE do przeciwdziałania wszelkim aktom nienawiści antychrześcijańskiej, a przede wszystkim do potępienia tych aktów, no i oczywiście wzywa wszystkie państwa Europy do większej opieki nad tymi potrzebującymi naszymi braćmi – powiedział Marek Jurek.

Europoseł dodał, że należy podjąć działania w ramach narodowej polityki solidarności, która w sposób szczególny powinna dotyczyć chrześcijan.

Wskazał, że zaangażowanie Polski w pomoc dla prześladowanych uchodźców będzie znakomitym argumentem wzmacniającym stanowisko Polski na forum Rady Europejskiej, wówczas, gdy pod presją narzuca się jej politykę imigracyjną.

RIRM

drukuj