fot. M. Marek/Nasz Dziennik

RBN zbierze się ws. przygotowań do szczytu NATO

Dziś o godz. 10.00 – na najprawdopodobniej ostatnim posiedzeniu w tej kadencji – zbierze się Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Będzie rozmawiać o przygotowaniach do przyszłorocznego szczytu NATO w Warszawie oraz o ocenie ostatniego szczytu Unii Europejskiej.

„Będzie to najprawdopodobniej już ostatnie spotkanie w tej kadencji. W sumie 35., jak podliczyliśmy, za kadencji Bronisława Komorowskiego” – powiedział szef BBN Stanisław Koziej, który jest sekretarzem Rady.

Podkreślił, że 35 posiedzeń w ciągu pięciu lat, to dwa razy więcej niż w okresie od uchwalenia obecnej konstytucji w 1997 r. do rozpoczęcia prezydentury Komorowskiego w 2010 r.; wtedy odbyło się 17 spotkań RBN.

Przewidziano dwa tematy obrad: przygotowania do przyszłorocznego szczytu NATO w Warszawie oraz ocena ubiegłotygodniowego szczytu UE, gdzie jednym z tematów była Wspólna Polityka Bezpieczeństwa i Obrony.

Poprzednie posiedzenie RBN odbyło się 18 marca. Było poświęcone doktrynie wojennej Federacji Rosyjskiej w kontekście bezpieczeństwa Polski. Rada Bezpieczeństwa Narodowego to konstytucyjny organ doradczy prezydenta.

PAP/RIRM

drukuj