By Alvaro1984 18 - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7413271

Trwa eksterminacja chrześcijan w Nigerii

W Nigerii trwa eksterminacja chrześcijan. Tylko od lutego zamordowano tam ponad 120 wyznawców Chrystusa.

Nigeryjscy chrześcijanie cały czas znajdują się na celowniku fundamentalistów z islamistycznego ugrupowania Boko Haram oraz muzułmańskich pasterzy z koczowniczego plemienia Fulani.

Miniony tydzień przyniósł ponad 50 ofiar śmiertelnych wśród chrześcijan. Atak przeprowadzili Fulani. Wcześniej, w pierwszym tygodniu marca, zamordowali oni 26 chrześcijańskich rolników, napadając na zamieszkiwane przez nich wioski w stanie Benue. Rodziny, którym udało się zbiec, mówią o bestialstwie napastników. Mordowali nie tylko przy użyciu broni palnej, ale także maczet.

Setki ludzi schroniło się w buszu i obawia się wrócić do swych domów, które przejęli muzułmańscy pasterze. Doszło też do ataku na kościół katolicki w miasteczku Shuwa. Dwie kobiety-samobójczynie próbowały wejść do świątyni podczas niedzielnej Mszy św. Służby bezpieczeństwa strzegące chrześcijańskich miejsc kultu udaremniły zamach. Mimo wszystko kobiety odpaliły ładunki ginąc na miejscu i ciężko raniąc strażnika.

Według policji zostały zmuszone do ataku przez islamistów z Boko Haram, którzy najpierw je porwali, a później przy pomocy gwałtu i tortur zmusili do uległości. Nigeria jest obecnie na 12. miejscu wśród krajów świata najbardziej prześladujących chrześcijan.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl