fot. PAP/EPA

Apel o pomoc dla Kościoła w Nigerii

Chrześcijanie w Nigerii pilnie potrzebują pomocy. Kościół wzywa organizacje pomocowe, by objęły realnym wsparciem ponad milion uchodźców, którzy musieli opuścić swe domy w obawie o własne życie.

Oddziały Boko Haram wciąż sieją śmierć, przemoc i strach w Nigerii – mówi ks. Rafał Cyfka z organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

– Największe zagrożenie dla chrześcijan w Nigerii stanowi terrorystyczna grupa ze świata fundamentalizmu islamskiego Boko Haram, która próbuje w 12 stanach w Nigerii wprowadzić prawo szariatu. Chcą w ten sposób nawrócić chrześcijan na islam, albo ich stamtąd wyeliminować – podkreśla ks. Rafał Cyfka.

Ks. Cyfka przypomina, że do pogromów chrześcijan dochodzi od kilkunastu lat, do tego niszczone są kościoły i chrześcijańskie osiedla.

Setki tysięcy chrześcijan żyje w prowizorycznych obozach dla uchodźców i marzy o tym, by móc powrócić do swych domów. Kościół nieustannie apeluje do rządu, by wziął w obronę prześladowanych. Potrzebna jest konkretna pomoc materialna, by móc nadal dostarczać potrzebującym żywność i leki.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj