fot. youtube.,com/Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Historie współczesnych męczenników

Na całym świecie giną chrześcijanie. Ich poświęcenie i odwaga są świadectwem dla nas wszystkich. O historii współczesnych męczenników opowiada kampania pod hasłem „Wybrani”.

„Wybrani” to cykl wielkopostny, który powstał z inicjatywy Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

– Jest to akcja, która ma na celu przedstawienie współczesnych męczenników. Męczenników, którzy w ostatnich latach oddali swoje życie za wiarę w Chrystusa – mówi Konrad Ciempka ze stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Akasz Baszir miał 20 lat. Uczył się w szkole św. Jana Bosko w Pakistanie. Był  ochroniarzem, ochotnikiem strzegącym wejścia do jednego z kościołów.

– Poświęcając swoje życie, zapobiegł wtargnięciu terrorysty do kościoła i tym samym uratował życie wiernych zgromadzonych tam i celebrujących Mszę św. – wyjaśniono.

To wydarzyło się w 2015 roku. Inny dramat rozegrał się w Meksyku. Od 2012 do 2018 roku zamordowano tam co najmniej 26 księży. Zdarzały się też przypadki uprowadzeń, ataków na kościoły oraz zamachów bombowych.

– Niejednokrotnie owi księża byli jedynymi, którzy mieli odwagę przemówić w imieniu ofiar i sprzeciwić się korupcji – podkreślono.

Kilkuminutowe filmy to współczesne historie, które pokazują skalę prześladowań chrześcijan w XXI wieku.

– Ponad 320 mln doświadcza dyskryminacji i prześladowań na różnych obszarach życia codziennego – zaznacza Konrad Ciempka.

Właśnie takim osobom pomaga Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dociera tam, gdzie toczą się wojny oraz gdzie głód i bieda nie daje nadziei na normalne życie. Wielkopostną akcję „Wybrani” można śledzić w internecie.

TV Trwam News

drukuj