Dżihadyści zamordowali etiopskich chrześcijan

Państwo Islamskie pokazało w internecie kolejną brutalną egzekucję chrześcijan. Dżihadyści brutalnie zamordowali 30 mężczyzn – etiopskich chrześcijan.

Na trwającym 29 minut nagraniu widać dwie grupy mężczyzn. 12 mężczyzn zostaje ściętych  przez bojowników na plaży. Natomiast pozostałych 16 zostaje zamordowanych strzałem w głowę na terenie pustynnym. Tekst pojawiający się na ekranie określa mordowanych, jako „wyznawców krzyża od wroga Kościoła Etiopii”.

W połowie lutego Państwo Islamskie rozpowszechniło podobne nagranie pokazujące ścięcie 21 osób, głównie egipskich chrześcijan, czyli Koptów, na plaży pod Trypolisem.

Na przełomie 2013 i 2014 roku Państwo Islamskie rozpoczęło ofensywę w Iraku, przy granicy z Syrią. Szybko zajęli duże miasta – Mosul i Tikrit. Pod koniec czerwca ubiegłego roku ogłosili utworzenie na kontrolowanych przez siebie terenach kalifatu pod nazwą Państwo Islamskie. Obecnie są już aktywni w Egipcie, Libii, Jordanii i Libanie, Tunezji i Arabii Saudyjskiej. Na zdobytych prze siebie terenach wprowadzają prawo szariatu.

Dżihadyści prowadzą planową i systematyczną rzeź chrześcijan i jazydów. Mordują, porywają, torturują, gwałcą, dokonują masowych egzekucji. Z najnowszych danych ONZ wynika, że ponad 90 tysięcy ludzi opuściło swoje domy w prowincji Anbar na zachodzie Iraku, uciekając przed bojownikami Państwa Islamskiego. Od stycznia 2014 roku do porzucenia swych stałych miejsc zamieszkania na terenie całego kraju zostało zmuszonych blisko 3 miliony Irakijczyków, w tym 400 tysięcy mieszkańców samej tylko prowincji Anbar.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj