fot.infoans.org

Islamiści planują w Wielki Piątek ukrzyżować kapłana porwanego w Jemenie? 

Wciąż nie ma żadnych wieści o zaginionym w Jemenie księdzu. 4 marca doszło w tym kraju do napaści na klasztor. Islamscy terroryści zamordowali wtedy cztery siostry misjonarki miłości. Zaginął również kapłan – Tom Uzhunnalil, którego los do dziś jest nieznany.

W sieci pojawiły się informacje o tym, że kapłan jest torturowany przez islamskich terrorystów, którzy planują go ukrzyżować w Wielki Piątek. Informacje te zdementował rzecznik salezjanów z prowincji ojca Toma.

Docierają do nas pewne informacje dotyczące aktualnej sytuacji ks. Toma Uzhunnalila – porwanego 4 marca w mieście Aden, w Jemenie, przez niezidentyfikowanych uzbrojonych ludzi – które trudno zweryfikować czy potwierdzić, a które krążą w tych dniach zwłaszcza w mediach elektronicznych. Jako salezjanie nie odpowiadamy za ich treść ani prawdziwość – to fragment oświadczenia ks. Mathewa Valarkota, rzecznika salezjańskiej inspektorii Indii-Bangalore, do której należy porwany kapłan.

Niestety cały czas nie wiemy kim są porywacze oraz jakie są ich motywy. Nikt nie przyznał się do odpowiedzialności za to uprowadzenie – podkreśla Mathew Valarkot.

Ksiądz Tom mieszkał i pracował w Jemenie od 4 lat. Katolicy na całym świecie modlą się o ratunek dla salezjanina, który współpracował z zabitymi w Jemenie misjonarkami miłości.

Ten salezjanin jest naprawdę świętym kapłanem. Słyszałem to od wielu osób. Był jedynym księdzem w tej części Jemenu. Wspierał misjonarki miłości, odprawiał Mszę, troszczył się o ludzi w potrzebie. Odpowiadał także za inne kościoły na tym terenie, które zostały zniszczone w czasie wojny i w których nie sprawuje się już liturgii – mówił w rozmowie z Radiem Watykańskim ks. Thomas Sebastian z wikariatu apostolskiego Arabii Południowej, którego jurysdykcji podlega Jemen.

Mieszkając w ośrodku pomocy prowadzonym przez misjonarki pełnił jednocześnie funkcję kierownika duchowego sióstr i podopiecznych. Wszyscy cenili niesamowicie jego posługę i, jak mówili, jego wyjątkowe człowieczeństwo – dodawał.

Salezjanie proszą o modlitwę w intencji kapłana i jego uwolnienia jeśli rzeczywiście został porwany i jest przetrzymywany przez terrorystów.

Prosimy o dalszą modlitwę w intencji ks. Toma, aby Pan uchronił go od wszelkiego bólu i jak najszybciej wyrwał go ze szponów sił zła – piszą salezjanie.

Ks. Joseph Chinnaiyan, z-ca sekretarza generalnego Konferencji Katolickiego Episkopatu Indii (CBCI), podał, że przedstawiciele Kościoła Indii pozostają “w stałym kontakcie” z rządem Indii, gdy chodzi o sprawę ks. Uzhunnalila, i przekazał, że indyjskie ministerstwo spraw zagranicznych wzmocniono wysiłki w celu odnalezienia kapłana.

wpolityce.pl/ann/Radio Watykańskie/infoans.org

drukuj